Venkovní žaluzie

Jedná se o jeden z nejúčinnějších druhů zastínění. Jeho výhoda spočívá zejména v tom, že sluneční teplo zastaví ještě dříve, než se dostane do místnosti. Vyrábí se v několika provedeních, které se liší zejména šířkou a tvarem lamel.

EXT 50 (Cetta 50)

Tento typ se vyrábí v šířkách lamel 35mm a 50mm. Ovládá se nekonečnou šňůrou, nebo klikou. Žaluzie jsou po celé délce fixovány ocelovým lankem v plastu, nebo boční vodící lištou. Žaluzii lze ovládat také elektromotorem s vypínačem na zdi, případně dálkovým ovladačem.

Více informací vč. barevných odstínů najdete ZDE

Venkovní žaluzie C80, C80 Vental

Žaluzie s lamelami C80, mají podobné vlastnosti jako typ Z90, pouze lamely mají jiný tvar- tedy písmene C. Žaluzie C80 lze vyrobit s oboustranným naklápěním lamel. Typ C80 Vental má nižší nábal oproti standardnímu typu C80.
Stejně tak, jako Z90, lze i C80 opatřit krycím plechem, nebo umístit do kapsy pod omítku.

Venkovní žaluzie F 80

Typ F 80 jsou žaluzie se šířkou lamel 80mm, které nemají zprofilované okraje. Tento typ má oproti ostatním typům venkovních žaluzií (mimo EXT50) nejnižší nábal při vytažení nahoru, ale také nižší odolnost proti větru.

Venkovní žaluzie T 80

Venkovní hliníkové žaluzie T 80 jsou novinkou v oblasti venkovních žaluzií.

Oproti typu C 80 mají žaluzie nižší nábal při vytažení nahoru a lepší dovírání lamel. Žaluzie lze vyrobit s oboustranným naklápěním lamel. Tento typ žaluzií dosahuje podobných parametrů, jako typ Z90 Noval (viz níže).

Venkovní žaluzie Z90 (Noval) a Z70

Venkovní hliníkové žaluzie s lamelami typu Z90 (Z70), jsou v současné době nejpoužívanějším typem venkovních žaluzií.

Splňují totiž moderní nároky na dokonalé zastínění a pěkný design.

Žaluzie s lamelami ve tvaru „Z“ mají oproti provedení s lamelami „C“ jiný tvar a jinou šířku lamel. Tvar lamel v průřezu je ve tvaru písmene „Z“, což umožňuje žaluziím lepší dovírání. Navíc jsou lamely doplněny těsnící gumou v hraně lamely, která zajišťuje jednak těsnější, ale také tišší dovírání.

Nový typ Z 90 Noval má oproti staršímu typu Z90 nižší nábal. To se hodí zejména v případech, kde je žaluzie osazována na již hotový dům, kde není provedena příprava pro podomítkové provedení.

Žaluzie vytažená nahoru může být zakryta krycím AL plechem, nebo může být schovaná do fasády, do kapsy, která je vytvořena v zateplení ať už pomocí podomítkových držáků, nebo podomítkových schránek (popř. může být umístěna do žaluziových překladů – např. Heluz).

Vodící lišty žaluzií mohou být buď viditelné, upevněné do ostění, nebo konzolami do rámů oken, nebo zapuštěné do ostění pomocí podomítkových pouzder. Vodící lišty lze lakovat do odstínů RAL.
Lamely žaluzií se dodávají v šířkách 90 a 70mm a jsou standardně dodávány v 22 barevných odstínech (Z90), popř. v 10 barevných odstínech (Z70).

Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky, jsou zhotoveny z vysoce odolných materiálů, odolávajícím UV záření a povětrnostním vlivům.
Provedení s lamelami tvaru Z nelze vyrobit s oboustranným naklápěním lamel.

Ovládání žaluzií je možno několika způsoby- manuálně klikou z interiéru, popř. z exteriéru, elektromotorem na spínač, nebo elektromotorem na dálkové ovládání, popř. elektromotorem io, kterým lze žaluzie ovládat přes internet.

Více informací k těmto výrobkům, včetně návodů k obsluze najdete na stránkách výrobce: www.climax.cz