Látkové rolety

Látkové rolety jsou moderním prvkem zastínění, nebo dekorace interiéru.
Vyrábějí se v různých modifikacích dle určení:

  • vnitřní látkové rolety ovládané kuličkovým řetízkem nebo motorem
  • látkové rolety Zebra (Den/Noc)
  • látkové rolety pro střešní okna
  • látkové rolety V-rol pro velké plochy
  • plisé
  • japonské posuvné stěny (JPS)

Všechny typy rolet se vyrábějí v široké škále barevných odstínů a vzorů.

Japonské (posuvné) panelové stěny

Japonské panelové stěny se skládají z horní hliníkové lišty a visících pásů stínící, nebo dekorační tkaniny. Podle potřeby zákazníka má horní lišta dvě, tři, čtyři nebo pět drážek. Lišta je velice plochá, proto jsou japonské stěny výhodné všude tam, kde je málo místa mezi křídly oken a stropem místnosti nebo výklenku. V každé drážce se pohybuje jeden nebo více nosičů panelů. Nosiče mají volitelnou délku (v závislosti na požadované šířce panelu) a díky speciálním kolečkům je jejich pohyb v liště snadný a tichý. Na závěsech jsou prostřednictvím suchého zipu připevněny samotné panely, které mají ve spodní části vytvořeny tunýlky se zasunutým závažím pro dokonalé napnutí.

Materiály

Pojezdové a nosné díly konstrukce jsou hliníkové a jsou práškově lakovány s následným vypálením v peci. Základní barva je bílá, na přání provedeme lakování do jakékoli barvy, dle vzorníku RAL. Plasty, které jsou použity na menší komponenty, jako záslepky, kolečka a kluzné součástky, jsou vysoce kvalitní a neztrácejí svou pružnost ani po mnoha letech intenzivního užívání.

Látky

Zde prakticky neexistuje omezení. Záleží jen na Vašem vkusu a představách. Pro zastínění se nejvíce osvědčují roletové látky nebo screen (speciální děrovaná látka). Pro předěly místností nabízíme tužší materiály, pro dekoraci jsou vhodné i záclonové nebo závěsové látky. Pokud si budete přát sladit Vaši japonskou stěnu se stávajícími doplňky Vašeho interiéru, rádi ušijeme panely z Vámi dodané látky.

Novinkou a hitem současnosti je použití přírodních dřevěných tkanin. Díky tomuto ušlechtilému materiálu dostává japonská stěna zcela nový vzhled a zařazuje se mezi výrobky pro opravdové znalce. A navíc – za velmi zajímavou cenu.

Ovládání

Manuální ovládání je možné tyčkou, ovládacím provázkem se závažím, nebo prostým tahem za látku. Komfortní variantou je elektromotor s kultivovaným chodem a s možností řízení tlačítkem nebo dálkovým ovladačem.

Předností japonských posuvných stěn je překvapující variabilita v počtu, šířce, uspořádání a způsobu shrnování panelů. Shrnování může být na jednu či druhou stranu, centrálně na střed nebo do stran (opona).

Údržba

Mechanická část japonské stěny je bezúdržbová. Tkaniny se čistí dle použitého materiálu. Roletové látky mají antistatickou úpravu pro odpuzování prachu a lze je čistit vysavačem nebo suchým hadrem. Screen je možné čistit i mokrou cestou, záclonové a závěsové látky lze samozřejmě prát. V každém případě je čištění usnadněno díky chytrému způsobu uchycení panelů k nosičům prostřednictvím suchého zipu.