Rolety interiérové


 

Rolety jsou stínící doplněk s velmi dlouhou tradicí. I v dnešní době stále nachází široké uplatnění jak pro zastínění, tak pro zakrytí různých polic, výklenků a regálů. Jsou ideální také pro střešní okna. Možnost výběru ze spousty druhů látek. Nabízíme rolety s klasickým, pružinovým mechanismem, dále rolety ovládané řetízkem, rolety ve vodících lištách, rolety římské a také rolety americké.

 

 

 

Rolety s klasickým mechanismem

 

Rolety s klasickým pružinovým mechanismem, patří stále i v dnešní době k moderním způsobům zastínění a doplnění interiéru.

Ovládají se pomocí pružinového samotoče, kterým se dají zastavit v jakékoliv poloze.

 

 

 

 

 

 

Rolety s řetízkovým ovládáním

 

Tento výrobek představuje bezesporu vysoký standard ve stínicí technice. Řetízkové ovládání Vám umožní zastavit roletu v jakékoli poloze a regulovat tak plynule míru zatemnění podle Vašich potřeb či nálady. Roleta obsahuje spodní lištu a plastové nosiče. Ovládací řetízek lze umístit podle Vašeho přání vlevo i vpravo.

 

 

 

 


 

 

 


 

 

                                     

 

 

 

Římská roleta

 

 je dalším atraktivním doplňkem k oknům, jejím vytažením se vytváří efektní pravidelné sklady. Velikou výhodou této rolety je její snadná údržba. Látka římské rolety je připevněna k hliníkovému profilu pomocí suchého zipu, což umožňuje její snadné odejmutí. Látky římských rolet lze šetrně prát podle symbolů uvedených u jednotlivých materiálů. Rolety dodáváme ve dvou provedeních ovládání: řetízkem nebo šňůrkou. Pro každé provedení se používá jiný horní profil.

 

 

 

 

 

 

 

 

Vhodné textilie k výrobě:

 

Římské rolety lze vyrábět pouze ze speciálních dekoračních látek. Vybírejte z naší kolekce textilií pro rolety ROMA.

 

 

Zaměření:

Abychom mohli rolety zaměřit, je důležité rozhodnout, kam má být roleta upevněna. Římská roleta vytváří pravidelné sklady, které při vytažení rolety zůstávají shrnuté pod horním profilem, kde zabírají místo cca. 25 cm (míra je závislá na rozměru rolety a počtu skladů). Při zaměření je s tímto místem potřeba počítat, aby bylo později možné otevírat okna. Zároveň horní profil a sklady látky zasahují cca. 5 - 6 cm do prostoru. Rozměry robustnějšího profilu pro ovládání řetízkem viz. obrázek.

 

 

V případě, že umisťujeme dvě nebo více rolet vedle sebe, je lepší mezi nimi ponechat alespoň 1,5 - 2 cm mezeru, protože látka římské rolety je měkká a nedrží tvar jako u klasické rolety.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bambusová roleta

 

Bambusové roletky jsou vyráběny z čistě přírodních materiálů a nabízí tak množství různých dekoračních stylů pro váš interiér při využití mnoha designů ručně spletených přírodních tkanin. Nabídka tří typů bambusových roletek nabízí mnoho množství estetického začlenění do nejrůznějších typů interiérů. Rolety lze dostat ve dvojím provedení, a to s navíjením, které probíhá rolováním do vzhledného balu nebo se stahováním, při kterém dochází k líbivému a pravidelnému řasení.

 

 

 

 

 

 

 

Rolety Calypso na okenní rám

 

Rádi bychom vám tímto představili další možnost montáže rolety CALYPSO. Doposud ji bylo možné montovat před okenní výklenek, popř. do výklenku. Nyní pomocí speciálních držáků lze roletu CALYPSO montovat přímo na rám křídla a to bez vrtání.